SYNERGIA w profilaktyce społecznej

piątek, 13 września 2019 , ostatnia aktualizacja: 2019-09-16 10:21:50

Stowarzyszenie „17-tka” ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji: „SYNERGIA w profilaktyce społecznej”, zorganizowanej dla przedstawicieli instytucji i organizacji działających w obrębie profilaktyki.

Konferencja poświęcona jest zagadnieniom związanym z działaniami podejmowanymi obecnie w ramach profilaktyki społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży zamieszkującej środowiska określane jako defaworyzowane społecznie.

Chcemy zaprosić Państwa do włączenia się w dyskurs nad kondycją funkcjonującego dzisiaj systemu, a także potrzebami i ograniczeniami związanymi z tworzeniem nowych rozwiązań w tym zakresie.

Istotnym elementem konferencji będą  wykłady tematyczne, ukierunkowane na zagadnienia związane z działaniami o charakterze profilaktycznym, połączone z prezentacją już zrealizowanych, bądź będących w realizacji „dobrych praktyk”.

Dodatkowo – w ramach panelu eksperckiego – zastanowimy się wspólnie nad potrzebami i ograniczeniami w działaniach prowadzonych i planowanych w lokalnej – rybnickiej – przestrzeni.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli szkół, instytucji i placówek związanych z działalnością w zakresie pomocy społecznej, instytucji kultury, wymiaru sprawiedliwości, samorządu, innych ośrodków/ instytucji prowadzących wsparcie specjalistyczne czy terapeutyczne i związanych z Rybnikiem organizacji pozarządowych.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY

PROSIMY O POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA

Formularz rejestracji na konferencję

Konferencja jest jednym z elementów projektu Stowarzyszenia „17-tka”: „Rybnicki System Profilaktyki Społecznej”, którego celem jest wzmocnienie i doskonalenie działań profilaktycznych realizowanych w Mieście Rybnik.

Ramowy plan:

9:30

Rejestracja uczestników

 

10:00

Otwarcie konferencji

 

10:20

Sesja wykładowa

 

11:40

Przerwa kawowa

 

12:00

Panel dyskusyjny

 

13:00

Poczęstunek / Obiad

 

14:00

Wizyta studyjna

 

 

Miejsce

Sala widowiskowa, Dom Kultury w Rybniku Boguszowicach

Adres

 Plac Pokoju 1, 44-253 Rybnik

Data

10 października 2019

 

Konferencja i działania w ramach projektu:

„Rybnicki System Profilaktyki Społecznej”

są współfinansowane przez Miasto Rybnik.

 

Ważne informacje i dokumenty

Potwierdzenie uczestnictwa w konferencji można dokonać poprzez formularz rejestracyjny online lub wysyłając na adres: stowrzyszenie@17-tka.pl wypełniony formularz rejestracyjny. Rekomendujemy zgłoszenia online.

Zaproszenie i informacje dotyczące konferencji

Forumalrz zgłoszenia na konferencję (on-line)

Formularz zgłoszenia na konferencję (*.pdf)