Wigilijne spotkania "17-tki"

piątek, 27 grudnia 2013 , ostatnia aktualizacja: 2013-12-27 14:28:57

 

Jak co roku od dwunastu już lat w grudniowy wieczór bliski Wigilii Bożego Narodzenia spotykają się przy świątecznym stole podopieczni, woluntariusze, pracownicy i członkowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Rybnika – Boguszowic „17-tka”.

Dawno już minęły Święta, kiedy wszyscy mogli spotkać się przy jednym stole… Nie pomagały poszukiwania coraz większych sali...

W 2013 roku „17-tka” dzieliła się opłatkiem 20 grudnia na czterech Wigiliach jednocześnie!

Dzielili się opłatkiem podopieczni najstarszej placówki Stowarzyszenia: „Klubu 17-tka”, wychowankowie Pedagogów Ulicy z „Ekipy z placu”, młodzież z klubu „Maszkeciarnia” oraz – po raz pierwszy – najstarsi wiekiem (ale … młodzi duchem…) uczestnicy Otwartego w tym roku przez „17-tkę Klubu Integracji Społecznej „SR”.

Łącznie w radosnym świętowaniu i kolędowaniu uczestniczyło ponad 250 uczestników działań Stowarzyszenia, woluntariusze i kadra.

Dla najmłodszych Wigilia była również dniem prezentów! Pod tegorocznymi choinkami dzieci znalazły prezenty, których fundatorem była firma MATTEL… Oczywiście nie zabrakło wśród upominków największych „szlagierów” znanego producenta zabawek: lalek Barbie, samochodzików „Hot Wheels”, gier „Angry Birds” oraz zabawek „Fisher Price” dla najmniejszych dzieci.. Do tego dołączyły słodkie paczki ufundowane przez panów: Romana i Wojciecha Ochocińskich prowadzących firmę kominiarską w Rybniku…

W grudniu przyszłego roku znowu spotkają się wszyscy związani z „17-tką”, tylko… wigilijnych stołów będzie już nie cztery, a pięć….

 

 

http://17-tka.pl/pl/galeria/wyswietl/zadania/boguszowiczanie-spotkali-sie-przy-wigilijnym-stole-17-tk