LETNI PROGRAM PROFILAKTYCZNY "Piąta strona świata"

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 , ostatnia aktualizacja: 2015-08-24 14:17:43

 

W poniedziałek 17 sierpnia „17-tka” wróciła z Bieszczad!... Gdy rozpoczynały się tegoroczne wakacje nikt z nas nie przypuszczał, że taki będą miały przebieg. Jednak, dzięki dotacji udzielonej nam w lipcu przez Miasto Rybnik mogliśmy wyjechać w góry!

 

 

Gościliśmy w schronisku turystycznym „Pod Jelonkiem” położonym w maleńkiej wsi Jabłonki niedaleko Baligrodu i Cisnej. Gospodarzami schroniska są Państwo Małgorzata i Maciej Grzegorzkowie. Pani Gosia dbała o nasze żołądki (oj! Jej obiady będziemy długo wspominać!), a Pan Maciek okazał się „chodzącą encyklopedią” wiedzy o Bieszczadach i ich leśnych mieszkańcach.

Kolejne dni upływały nam na spacerach i górskich wędrówkach, kąpielach w potokach i w Jeziorze Solińskim. Przejechaliśmy Wielką Pętlę Bieszczadzką, zwiedzaliśmy piękne drewniane cerkwie, byliśmy na niezwykłym żydowskim cmentarzu w Lesku, kąpaliśmy się w parku wodnym, …. Jeździliśmy rowerowymi drezynami!.... Wieczory spędzaliśmy przy ognisku, a nocami oglądaliśmy spadające gwiazdy…

Dziękujemy naszym wolontariuszkom – opiekunkom: Pani Karinie, Pani Karolinie i Pani Marcie! Były z nami bez przerwy i zawsze można było na Nie liczyć!

W Bieszczady na pewno wrócimy!